جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ / قبل از ظهر / | 2021-12-03
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 5741 |
تاریخ انتشار : 22 دی 1399 - 0:00 |
ارسال به دوستان
پ

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه: برای داشتن انسان‌های مقتدر و توانمند در آینده به محیطی غنی؛ سازنده و پویا نیاز داریم، در چنین محیطی است که دانشجو می‌تواند رشد کند، راه صحیح را انتخاب نماید و سخن درست را بپذیرد. وقتی دانشجو یاد می‌گیرد یک کانون دانشجویی را مدیریت کند، برای مدیریت یک مجموعه بزرگتر […]

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه: برای داشتن انسان‌های مقتدر و توانمند در آینده به محیطی غنی؛ سازنده و پویا نیاز داریم، در چنین محیطی است که دانشجو می‌تواند رشد کند، راه صحیح را انتخاب نماید و سخن درست را بپذیرد. وقتی دانشجو یاد می‌گیرد یک کانون دانشجویی را مدیریت کند، برای مدیریت یک مجموعه بزرگتر در جامعه توانمند خواهد شد.

به گزارش مفدا مازندران، دکتر محمدرضا حق‌شناس، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگوی اختصاصی با مفدا مازندران از آغاز عملیات ساختمانی "مرکز فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران" خبر داد.

در این گفتگو معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه انجام شدن کاری در هر حیطه‌ای را ملزم به فراهم نمودن زیرساخت و بستری مناسب دانست و گفت: دانشگاه ما در پذیرش دانشجو و برنامه‌های آموزشی پیشرفتی چشم‌گیر داشت اما در بخش امکانات رفاهی (نظیر خوابگاه و امکانات ورزشی) خلا دیده می‌شد. در سال ۱۳۹۲ با همت اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و با حمایت رئیس محترم و معاون محترم توسعه برنامه‌هایی مبنی بر ارتقاء سطح رفاهی دانشگاه مشخص کردیم.

دکتر حق‌شناس ارتقاء حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی را مبتنی بر اعتماد می‌داند و ساخت خوابگاه ۱۰۰۰ نفری برای دختران و توسعه مجموعه ورزشی را مرهون آن دانست.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی از روند این دو طرح گفت: در مرداد ماه سال ۱۳۹۴ با ساخت خوابگاه موافقت و عملیات آن آغاز شد. در سال۱۳۹۶ عملیات ساختمانی خوابگاه به اتمام رسید اما برای افتتاح نیاز به ۸ میلیارد تومان هزینه تجهیز خوابگاه مانند سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، تخت، یخچال، اجاق برقی و … بود. رسما از مهر ۱۳۹۷ اسکان دانشجویان و استفاده از خوابگاه شروع شد.

سرعت اجرای این طرح به نسبت خوب است اما می‌توانستیم پیشرفت بیشتری تا الان داشته باشیم. ما سعی داریم تا قبل از اتمام چهار ساله دوم دولت مرکز فرهنگی را به سرانجام برسانیم و افتتاح نماییم.

همچنین در دانشگاه علوم پزشکی مازندران یک سالن چند منظوره ورزشی وجود داشت اما دانشگاه به یک سالن چند منظوره دیگر که با استانداردهای بین‌المللی و شامل سالن‌های تیراندازی، کشتی و بدنسازی باشد، احساس شد. کار ساخت این سالن ورزشی نیز از سال ۱۳۹۵ آغاز و یک سال بعد به اتمام رسید و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. از دیگر اقدامات این معاونت ساخت پارکینگ خوابگاه، پارکینگ مجموعه ورزشی، چمن طبیعی برای زمین فوتبال، پیاده‌روی خوابگاه و پیست دو و میدانی بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ساخت خوابگاه را از لحاظ امنیتی و رفاهی، ساخت سالن‌های ورزشی برای فراهم آوردن فضای مناسب برای اوقات فراغت دانشجویان را نیز نوعی کار فرهنگی دانست و گفت: اما خلاء وجود مرکز فرهنگی و قرآنی برای توسعه برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه احساس می‌شد.

وی در خصوص علت اصلی ساخت مرکز فرهنگی گفت: حداقل امکانات برای فعالیت فرهنگی دانشجویان در دانشگاه وجود فضای فیزیکی مناسب است. ما به لحاظ فضای فیزیکی کمبود داشتیم و نهادهای دانشجویی ما تاکنون در مضیقه بودند؛ به همین علت تصمیم به ساخت مرکز فرهنگی و قرآنی گرفتیم تا فضایی برای برنامه کانون‌ها و جمع‌های دانشجویی داشته باشیم. لذا در همین راستا این معاونت با حمایت معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ریاست محترم دانشگاه توانست ۵۰ درصد هزینه ساخت را توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و ۵۰ درصد توسط حوزه دانشگاه علوم پزشکی مازندران تامین کند.

در پی سفر دکتر لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تاریخ ۱۰ مهر سال جاری تفاهم‌نامه ساخت مرکز فرهنگی به امضاء رسید و پس از طی روال قانونی، رسما پیگیری فرایند کار شامل نقشه، مشاوره، محاسبه و مناقصه شروع شد.

دکتر حق‌شناس در خصوص کاربرد این مرکز فرهنگی گفت: با توجه به تفاهم‌نامه و تامین اعتبار برای ساخت مرکز فرهنگی بنای این مرکز نزدیک به ۱۶۰۰ مترمربع می‌باشد. این مرکز دارای سالن آمفی تئاتر با ظرفیت حدود ۱۵۰ نفر برای آموزش، تمرین و اجرای تئاتر و محلی برای گفتگوی دانشجویی، سالن جلسات مناسب، اتاق‌هایی مختص به فعالیت کانون‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های علمی و سالن نمایشگاه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه در مورد پیشرفت ساخت مرکز فرهنگی اشاره کرد: کمتر از یک ماه‌ است که پیمانکار، کار را آغاز کرده است. خاک‌برداری انجام شد و هم‌اکنون در مرحله آماده‌سازی زیرساخت برای شروع اسکلت است. طرح‌هایی که در محیط دولتی شروع و اجرا می‌شود بسیار کند است، اما در دانشگاه علوم پزشکی مازندران اجرا طرح‌های خوابگاه، مجموعه ورزشی و همچنین طرح‌های کوچک نظیر پارکینگ سرعت خوبی داشت. در این خصوص از مدیر فرهنگی وفوق برنامه و همکاران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی و همچنین از همکاران معاونت توسعه و مدیران محترم آن معاونت تشکر ویژه دارم. سرعت اجرای این طرح به نسبت خوب است اما می‌توانستیم پیشرفت بیشتری تا الان داشته باشیم. ما سعی داریم تا قبل از اتمام چهار ساله دوم دولت مرکز فرهنگی را به سرانجام برسانیم و افتتاح نماییم.

دکتر حق شناس در پایان گفت: این ساختمان در آینده توسعه‌ پیدا خواهد کرد و طرح‌های دیگری مانند ایجاد فضای نمایشگاهی مجزا و سالن آمفی تئاتر رو باز از برنامه‌های بعدی ماست.

وی همچنین افزود: برای داشتن انسان‌های مقتدر و توانمند در آینده به محیطی غنی؛ سازنده و پویا نیاز داریم، در چنین محیطی است که دانشجو می‌تواند رشد کند، راه صحیح را انتخاب نماید و سخن درست را بپذیرد. وقتی دانشجو یاد می‌گیرد یک کانون دانشجویی را مدیریت کند، برای مدیریت یک مجموعه بزرگتر در جامعه توانمند خواهد شد.

دکتر حق شناس در پایان گفت: این ساختمان در آینده توسعه‌ پیدا خواهد کرد و طرح‌های دیگری مانند ایجاد فضای نمایشگاهی مجزا و سالن آمفی تئاتر رو باز از برنامه‌های بعدی ماست.

گفتنی است: برای ساخت مرکز فرهنگی و قرآنی دانشگاه تا این مرحله حدود ۱۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

خبرنگار: فاطمه علی نتاج

برای مشاهده اصل خبر در سایت مرجع، اینجا کلیک کنید.

منبع خبر «» است و خبرگزاری خلیج در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 5741 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989909494120  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری خلیج مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری خلیج در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما