چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۴۰۰ / بعد از ظهر / | 2022-01-19
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 17540 |
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳ |
ارسال به دوستان
پ

خلیج فارس:آیفون ۱۳ دو هفته پس از رونمایی رسمی توسط اپل به ایران رسیده است و سریع برای خود میان گوشی‌های پرفروش سازگار با نسل پنج جا پیدا کرده. این سری از موبایل‌های اپل یک خانواده شامل چهار گوشی موبایل تازه‌نفس با کف قیمت ۷۰۰ دلار و سقف قیمت هزار و ۶۰۰ دلار هستند. شاید […]

خلیج فارس:آیفون ۱۳ دو هفته پس از رونمایی رسمی توسط اپل به ایران رسیده است و سریع برای خود میان گوشی‌های پرفروش سازگار با نسل پنج جا پیدا کرده. این سری از موبایل‌های اپل یک خانواده شامل چهار گوشی موبایل تازه‌نفس با کف قیمت ۷۰۰ دلار و سقف قیمت هزار و ۶۰۰ دلار هستند. شاید باور نکنید، اما اولین نمونه از این گوشی‌ها که نیمه اول مهرماه به ایران رسید، با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان آ‌گهی شده بود. تقریبا اندازه پول مورد نیاز برای سند زدن یک دستگاه پراید صفر کیلومتر در بازار آزاد خودرو. بین محصولاتی که اپل به تازگی معرفی کرده، دو مدل آی‌پد و یک ساعت هوشمند هم به‌چشم می‌خورد. طبق معمول انتظار داریم ظرف همین هفت روز قیمت محصولات اپل در ایران کاهش پیدا کرده باشد. رسم است دیگر! با معرفی هر محصول تازه، فروشند‌ه‌ها انبارهایشان را خالی می‌کنند، قیمت‌ها را پایین می‌آورند و سعی می‌کنند زودتر برایشان مشتری پیدا کنند. چون اگر بمانند بیشتر دچار ضرر و زیان می‌شوند. اگر موافق باشید، با هم نگاهی می‌اندازیم به بازار محصولات متخلف اپل در ایران؛ از آیفون و آی‌پد گرفته تا آی‌مک و مک‌بوک و…

قیمت انواع آیفون؛ از ۱۱.۸ تا ۴۸ میلیون تومان

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛آیفون ۱۳ با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، آیفون ۱۳ پرومکس نسخه ۲۵۶ گیگابایتی با قیمت ۴۹ میلیون و ۴۹۰ هزار تومانی و آیفون ۱۳ مینی با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی در بازار موبایل ایران حضور پیدا کرده‌اند. درحال حاضر آیفون ۱۳ مینی ۱۲۸ گیگابایتی با رنگ مشکی را ۲۵ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان می‌فروشند. قیمت آیفون ۱۳ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی در رنگ مشکی و قرمز ۲۸ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان است و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن با قیمت ۳۲ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان عرضه شده است. قیمت آیفون ۱۳ پرو با حافظه ۱۲۸ گیگابایت ۳۷ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان و با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی ۴۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان است. آیفون ۱۳ پرو با حافظه ۵۱۲ گیگابایتی هم ۴۹ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود. فعلا دو تا انتخاب برای خرید آیفون ۱۳ پرومکس داریم؛ اولی با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی به قیمت ۴۹ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان و دومی با حافظه ۵۱۲ گیگابایت به قیمت ۵۴ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان.

این قیمت سایت‌های فروش اینترنتی معروف مثل دیجی‌کالا است. در بازار می‌توان قیمت کمتر هم پیدا کرد البته باید حواستان باشد که گوشی رجیستر شده و قانونی باشد، چون دردسر مدل‌های بدون رجیستری زیاد است و صادقانه بگوییم به زحمتش نمی‌ارزد. هرچند با توجه به قوانین جدید می‌توان آن‌ها را با دنگ و فنگ و پرداخت هزینه، رجیستر کرد. به‌عنوان مثال الان در بازار ایران کف قیمت آیفون ۱۳ حدود ۳۰ میلیون تومان است، آیفون ۱۳ پرو را حداقل ۳۳ میلیون تومان می‌فروشند و برای آیفون ۱۳ پرومکس کف قیمت را ۴۵ میلیون تومان تعیین کرده‌اند. اما همه این‌ها نرخ بدون کد اکتیو و رجیستر است که گفتیم به‌سختی و با زحمت زیاد می‌توان آن‌ها را رجیستر کرد.

غیر از آیفون‌های جدید انتخاب‌های دیگری هم وجود دارد؛ آیفون SE مدل ۲۰۲۰ حدود دو سال پیش عرضه شده و اگر خرید گوشی‌های دست‌دوم را کنار بگذاریم، نمونه ۶۴ گیگابایتی آن با قیمت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ارزان‌ترین انتخاب در بازار است. آیفون SE مدل ۲۰۲۰ تنها می‌تواند با شبکه نسل چهارم موبایل کار کند که نقطه ضعف بزرگی است، اما چون فراگیر شدن نسل پنجم ۵G ممکن است تا یکی دو سال دیگر طول بکشد، شاید بتوانید آیفون SE مدل ۲۰۲۰ را دوست داشته باشید. برای اینکه ذخیره کردن فیلم و عکس و نصب اپلیکیشن کمتر اذیت‌تان کند، می‌تواند نمونه ۱۲۸ گیگابایتی را بخرید که قیمتش حدود ۱۳ میلیون تومان است، اما اگر وقت بگذارید و سر فرصت در بازار بگردید، کمتر از ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هم آن را برایتان فاکتور می‌کنند. آیفون ۱۱ گوشی سال ۱۳۹۸ اپل هنوز در بازار پیدا می‌شود. برای خرید یک نسخه ۱۲۸ گیگابایتی از این گوشی الان باید حدود ۲۲ میلیون تومان پول بدهید. برای همین خیلی‌ها بی‌خیال آن می‌شوند و با پرداخت حدود ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان آیفون ۱۲ مینی یا با پرداخت ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان یک آیفون ۱۲ می‌خرند. خوبی گوشی‌های سری ۱۲ امکان پشتیبانی آن‌ها از ۵G است. قیمت آیفون ۱۲ با حافظه ۲۵۶ گیگابایت الان به حدود ۳۱ میلیون و ۴۰۰، ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

آیفون ۱۲ پرو ۱۲۸ گیگابایتی با آن دوربین تحسین‌برانگیزش را باید نزدیک ۳۲ میلیون تومان بخرید. اگر روی رنگ حساس باشید احتمالا هزینه‌تان ۵۰۰ هزار تومان بیشتر می‌شود. قیمت نسخه‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۲ پرومکس در حال حاضر به ۳۴ میلیون تومان و ۳۶ میلیون تومان رسیده است. بررسی‌های ما نشان می‌هد هر دوی این عدد‌ها سقف قیمت هستند و می‌توانید با پرداخت پول کمتر خریدتان را انجام دهید.

رفتار عجیب مشتریان اپل در ایران

آیفون ۱۳ مینی ۱۲۸ گیگابایتی با رنگ مشکی را در ایران فعلا ۲۵ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان می‌فروشند

ویترین فروشگاه‌های موبایل نسخه‌های ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۱۲ پرو و پرو مکس را هم در خود جای داده‌اند. گوشی‌هایی که با قیمت ۴۲ و ۴۸ میلیون تومان فروخته می‌شوند، اما در بیشتر مواقع کار آدم با همان ۱۲۸ گیگابایت هم راه می‌افتد دیگر؛ نه؟

قیمت انواع آی‌پد؛ از ۱۱ تا ۷۱ میلیون تومان

اپل در مراسم جدید خود یک آی‌پد مینی و یک مدل جدید آی‌پد معرفی کرد که قیمت دلاری آن‌ها به‌ترتیب ۳۲۹ دلار و ۵۰۰ دلار یعنی معادل ۹ میلیون و ۸۰ هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود. بین خودمان باشد، اما فروشنده‌هایی در بازار پیدا شده‌اند که آی‌پد مینی ۵۰۰ دلاری که تقریبا باید ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد را ۲۱ میلیون تومان عرضه کرده‌اند. به‌نظر ما وقتی تب وتاب بازار خوابید می‌توانیم همین تبلت را سه تا پنج میلیون تومان ارزان‌تر بخریم. اما بیایید با هم سری به بازار بقیه آی‌پد‌ها بزنیم و ببینیم الان چی و با چه قیمتی می‌توان خرید. نترسید، اما قیمت آی‌پد پرو ۱۲.۹ اینچی wifi با حافظه ذخیره‌سازی دو ترابایت ۷۱ میلیون تومان است. قیمت نسخه یک ترابایتی همین آی‌پد را ۵۸ میلیون تومان می‌فروشند. حافظه زیاد باعث افزایش قیمت این دستگاه‌ها محسوب می‌شود وگرنه نسخه‌های ۲۵۶ گیگابایتی و ۱۲۸ گیگابایتی آن‌ها را می‌توان به‌ترتیب ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۳۵ میلیون تومان خریداری کرد. برای اطمینان بیشتر باید بگوییم آی‌پد ۱۲.۹ اینچی با پردازنده M1 برای خودش یک دستگاه مک‌بوک (کامپیوتر خانگی) به‌حساب می‌آید و با آن می‌توان کلی کار فنی و هنری انجام داد. پس با توجه به این عملکرد فنی و اندازه حدود ۱۳ اینچی، همه نباید سراغش بروند.

ارزان‌ترین تبلت اپل حال حاضر بازار ایران iPad Mini 5 هشت اینچی است که در سال ۲۰۱۹ معرفی شده و تنها با wifi کار می‌کند. این آی‌پد را باید حدود ۱۱ میلیون تومان بخرید، اما خیلی‌ها ترجیح می‌دهند سراغ iPad 10.2 اینچی مدل سال ۲۰۲۰ بروند که هم جدیدتر است هم اندازه آن بزرگ‌تر. نسخه ۳۲ گیگابایتی آن را هم اتفاقا حدود ۱۱ میلیون تومان می‌فروشند و اگر بخواهید خیال خودتان را بابت فضای ذخیره‌سازی راحت کنید می‌توانید سه میلیون تومان بیشتر پول بدهید تا یک نسخه ۱۲۸ گیگابایتی داشته باشید. در حال حاضر قیمت iPad Air 10.9 مدل سال ۲۰۲۰ هم در نمونه‌های ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی بین ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان است.

عیب بزرگ و غیرقابل چشم‌پوشی آی‌پد‌های wifi وابستگی آن‌ها به مودم و اینترنت خانگی است؛ همین‌که قدرت امواج وای‌فای دور شوید، دسترسی به اینترنت قطع می‌شود. برای این دلیل است که مردم ترجیح می‌دهند یک آی‌پد با قابلیت نصب سیمکارت و استفاده از اینترنت موبایل بخرند.

قیمت انواع AirPods؛ از ۳.۵ تا ۱۴ میلیون تومان

AirPods‌های اپل دستگاه‌های پرفروش و سودآوری در فروشگاه‌های لوازم دیجیتال به‌حساب می‌آیند. الان می‌توانید یک AirPods New Generation را با قیمت سه میلیون و ۵۰۰، ۶۰۰ هزار تومان خریداری کنید. این هدفون بی‌سیم کوچولوی گرانقیمت با هر بار شارژ تا پنج ساعت همراهتان خواهد بود. بعد از پایان شارژ اولیه هم می‌توانید گوشی‌ها را داخل کیس بگذارید تا دوباره شارژ شوند، اما بعضی‌ها برای امکانات بیشتر و کیفیت بهتر مکالمه AirPods Pro را ترجیح می‌دهند که قیمتش پنج میلیون و ۶۰۰، ۷۰۰ هزار تومان است. الکی به‌قیمت این محصول خرده نگیرید، چون در بازار یک AirPods Max هم داریم رسما هدفون روی گوشی است با قیمت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان! با این پول می‌توان یک آیفون SE مدل ۲۰۲۰ با حافظه ۱۲۸ گیگابایت خریداری کرد.

قیمت انواع اپل‌واچ؛ از ۵.۵ تا ۱۱ میلیون تومان

اپل‌واچ سری هفت که چهارشنبه گذشته معرفی شد، ۴۰۰ دلار قیمت دارد. به‌پول ما می‌شود حدود ۱۱ میلیون تومان. با احتساب عوارض و مالیات و سود واردکننده و توزیع و فروشنده و شیرینی بچه‌ها احتمالا باید حدود ۱۴، ۱۵ میلیون تومان برای آن پول بدهیم. در حالی که مثلا الان اپل‌وا‌چ سری SE با قیمت هشت میلیون تومان پرفروش‌ترین ساعت هوشمند این برند در ایران به‌حساب می‌آید. با توجه به اینکه سایز ۴۰ میلیمتری آن هوادار بیشتری دارد، می‌توانید بگوییم اپل‌واچ نزد آقایان محبوب‌تر است. خانم‌ها بیشتر نسخه ۳۸ میلیمتری سری سه را با قیمت پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. نسخه ۴۴ میلیمتری مدل سال قبل که با عنوان اپل‌واچ سری شش شناخته می‌شود، در بازار حدود ۱۱ میلیون تومان است. اپل واچ سری ۶ با اندازه ۴۰ میلیمتری هم ۱۰ میلیون قیمت دارد. در بازار اپل واچ سری پنج ۴۴ میلیمتری با قیمت هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حضور دارد و سری سه سلولار (در ایران ویژگی نصب سیمکارت فعال نیست) هم داریم که هفت میلیون فروخته می‌شود.

قیمت انواع مک‌بوک؛ از ۳۰ تا ۸۰ میلیون تومان

مک بوک پرو Z۱۱C مدل سال ۲۰۲۰ با پردازنده M1 (همان مغز متفکر موجود روی iPad Pro 12.9)، حافظه‌موقت ۱۶ گیگابایتی، نمایشگر ۱۳ اینچی، حافظه ذخیره‌سازی از نوع SSD و وزن ۱.۴ کیلوگرم عرضه شده است. به‌عنوان یک غول قیمتش حدود ۸۰ میلیون تومان است و اگر پایش بیفتد، طرفدارانش حاضرند برایش خودکشی کنند. مک‌بوک ۱۶ اینچی MVVK2 مدل ۲۰۱۹ هم الان ۷۴ میلیون تومان است. از این دوتا هیولای بی‌رحم که فاصله بگیریم انتخاب‌های بعدی قیمشان ناگهان ریزش پیدا می‌کند و می‌توانید با پرداخت ۵۰ میلیون تومان مک بوک پرو MWP52 مدل ۲۰۲۰ بخرید. مدل‌های MYD92 و MYDC2 هم حدود ۴۳ میلیون تومان فروخته می‌شوند. هر سه لپ‌تاپ آخر ۱۳ اینچی هستند. اولی به پردازنده Core i5 و دومی و سومی به پردازنده مخصوص یعنی M1 مجهز شده‌اند. بین هشت تا ۱۶ گیگابایت حافظه‌موقت دارند و…، ولی پرفروش‌ترین لپ‌تاپ‌های حال حاضر اپل مک‌بوک سری Air مدل ۲۰۲۰ است؛ این محصولات سبک و دوست‌داشتنی را همان مشخصات پردازنده و حافظه‌موقت بین ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌فروشند. بی‌خودی هم رو ترش نکنید، چون قیمت لپ‌تاپ‌های قدرتمند در سایر برند‌های همین مقدار است.

قیمت انواع آی‌مک؛ ۶۹ تا ۸۰ میلیون تومان

آی‌مک یا کامپیوتر‌های All in One همه‌کاره برای طراحان و گرافیست‌ها جذابیت دارد. ارزان‌ترین نمونه نوی آن‌ها iMac MXWU2 مدل ۲۰۲۰ است با پردازده Core i5، حافظه موقت هشت گیگابایت، دقت تصویر ۵K، چهار گیابایت حافظه اختصاصی گرافیکی، نمایشگر ۲۷ اینچی و کلی قابلیت وسوسه‌انگیز دیگر. حالا شاید ارزان خیلی عبارت مناسبی نباشد، چون برای خریدش باید ۷۰ میلیون تومان پول بدهید. یک نسخه گران‌تر از همین آی‌مک در بازار وجود دارد که به پردازنده قوی‌تر Core i7 و شش گیگابایت کارت گرافیک اختصاصی مجهز شده و در عوض ۱۰ میلیون تومان گران‌تر است.

رفتار عجیب مشتریان اپل در ایران

برای خرید ارزان‌ترین نمونه  iMac MXWU2 مدل ۲۰۲۰ با پردازده Core i5 و حافظه‌موقت هشت گیگا باید ۷۰ میلیون تومان پول بدهید

قیمت انواع لوازم جانبی اپل

حذف آدابتور شارژ از جعبه آیفون باعث شده، مردم مجبور شوند در ایران ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بدهند و یک آدابتور ۲۰ واتی بخرند. قیمت شارژر بی‌سیم MagSafe در بازار ایران الان ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است. کاور هوشمند مخصوص آی‌پد Air با قیمت ۱۵۰ هزار تومان، هدفون EarPods با کانکتور لایتینگ به قیمت ۶۰۰ هزار تومان، قلم لمسی نسل دوم با قیمت سه میلیون و ۶۰۰، ۷۰۰ هزار تومان، کابل لایتینگ با قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان، قلم لمسی نسل اول با قیمت دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، AirTag با قیمت ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان، موس بی‌سیم نسل دوم با قیمت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، شارژ بی‌سیم MagSafe Duo با قیمت سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، اسپیکر هوشمند HomePod Mini با قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، اپل TV نسل ششم با قیمت هشت میلیون تومان، صفحه‌کلید بی‌سیم Magic Keyboard با قیمت پنج میلیون تومان، کیبور مخصوص iPad Pro 12.9 با قیمت ۱۲ میلیون تومان و شارژر بی‌سیم اپل‌واچ با قیمت ۶۰۰ هزار تومان از جمله لوازم جانبی پرفروش اپل در بازار ایران هستند.

نام محصول مشخصات قیمت منصفانه
آیفون ۱۲ مدل پرومکس نسخه ۲۵۶ گیگابایتی ۳۵ میلیون و ۹۰۰ هزار 
آیفون SE مدل ۲۰۲۰ نسخه ۱۲۸ گیگابایتی ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار 
مک‌بوک Air مدل ۲۰۲۰ سری MGN73 ۳۵ میلیون و ۸۵۰ هزار 
مک‌بوک Air مدل ۲۰۲۰ سری MGN63 ۳۰ میلیون 
آی‌پد ۵ Mini مدل ۲۰۱۹ نسخه ۶۴ گیگابایتی wifi ۱۱ میلیون 
آی‌پد Air 10.9 مدل ۲۰۲۰ نسخه ۶۴ گیگابایتی wifi ۱۷ میلیون 
آی‌مک مدل ۲۰۲۰ سری MXW72 ۸۰ میلیون 
AirPods نسخه New Generation سه میلیون و ۵۸۰ هزار 
AirPods نسخه Pro پنج میلیون و ۶۰۰ هزار 
اپل‌واچ SE نسخه ۴۴ میلیمتری هشت میلیون و ۱۵۰ هزار 
منبع خبر «» است و خبرگزاری خلیج در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 17540 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989909494120  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری خلیج مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری خلیج در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما