شنبه, ۹ بهمن ۱۴۰۰ / قبل از ظهر / | 2022-01-29
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 18267 |
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳ |
ارسال به دوستان
پ

خلیج فارس:شهردار تهران گفت: با برنامه‌ریزی که برای شش ماهه دوم سال انجام داده‌ایم شهروندان تهرانی تفاوت جدی را در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ خواهند دید و در واقع شهر تهران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ متفاوت از شش ماهه اول سال خواهد بود. به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم، علیرضا زاکانی شهردار […]

خلیج فارس:شهردار تهران گفت: با برنامه‌ریزی که برای شش ماهه دوم سال انجام داده‌ایم شهروندان تهرانی تفاوت جدی را در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ خواهند دید و در واقع شهر تهران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ متفاوت از شش ماهه اول سال خواهد بود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در جریان هفدهمین جلسه شورای شهرتهران اظهار کرد: قریب به یک ماه و نیم است که بنده افتخار شهردار شدن پایتخت را دارم و در این مدت اساس کار ما تعامل با شورای شهر بوده است.

وی تصریح کرد: نه بنده و نه شورا به دنبال کار سلیقه‌ای نیستیم و شهر هم این مسئله را نمی‌طلبد و ما برای آینده یک افقی را ترسیم کردیم که گام به گام به سمت آینده مطلوب پیش خواهیم رفت و البته در ابتدا باید شرایط خود را می‌سنجیدیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در یک بازه زمانی ۲۶ روزه و تا پیش از صدور حکم بنده از سوی وزیر کشور در آن مقطع زمان مناسبی برای شناخت شهر تهران وجود داشت. البته بنده پیش از این نیز درباره پایتخت شناخت داشتم اما باید به موضوعات اشراف کاملتری پیدا می‌کردم و در آن بازه ۲۶ روزه جلسات مستمری را با رؤسای شرکتها و سازمانها، معاونین شهرداران نواحی برگزار کردیم و در آن جلسات بیش از اینکه بنده صحبت کنم شنونده بودم.

زاکانی با اشاره به راه‌اندازی ۱۰ کارگروه خاطرنشان کرد:‌ این ۱۰ کارگروه مکلف شدند شرایط فعلی را مبتنی بر آینده مطلوب بررسی کنند و نتایج خود را اعلام کردند و فاز شناخت ما در این مرحله به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین چالش شهرداری در مقطعی که بنده شهردار شدم پرداخت حقوق و دستمزد به کارمندان شهرداری بود گفت: این مسئله در دو سال گذشته نیزن چالشهای جدی را برای مدیریت شهری گذشته به وجود آورده بود به طوری که پرداخت حقوق از ۲۸ ماه شروع و تا ۱۵ ماه طول می‌کشید.

شهردار تهران ادامه داد: با این شرایط ما شرمنده کارمندان می‌شدیم و تلاش ما بر این بود که با برنامه‌ریزی و از طریق معاونت اقتصادی شهرداری پرداخت دستمزد و حقوق‌ها را منظم انجام دهیم و توفیق پیدا کردیم تا پرداخت حقوق‌ها را در همان تایم تعیین شده و ۲۸ ماه برسیم بدون اینکه یک اپلیسون خلاف کنیم.

زاکانی ادامه داد: زمانی که ما پرداخت حقوق‌ها را به موقع انجام دادیم برخی‌ها گفتند آیا معجزه‌ای در شهرداری انجام شد و بنده گفتم بله، کارها نظامند شده است و براساس یک قاعده انجام می‌شود. اتفاق بزرگ بعدی راه‌اندازی خزانه واحد در شهرداری بود به طوری که در یک نوبت یک هزار و ۲۰۰ حساب تبدیل به یک خزانه واحد شد که این کار در راستای شفافیت در پرداخت و هزینه‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با این اتفاقات کارستانی در مجموعه شهرداری انجام شده است گفت: ما ریل‌گذاری برای آینده انجام داده‌ایم و این مسیر شهرداری می‌تواند الگوی بزرگ و دقیقی برای سایر مجموعه‌ها و دستگاه‌ها باشد.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به انتصابات انجام شده در بدنه شهرداری گفت: گام بعدی که ما در شهرداری پایتخت آغاز کردیم فاز انتصابات بوده است و ما می‌توانستیم سلیقه‌ای عمل کنیم اما بنده این مسئله را نپذیرفتم و در واقع سوابق مجرب‌ترین افراد را در حوزه کانون ارزیابی مورد بررسی قرار دادیم و این کار بسیار منطقی و دقیق انجام گرفت. البته نمی‌توانیم اعلام کنیم همه چیز قطعی است اما این روش روش درستی بود.

شهردار تهران ادامه داد: بنده از افراد داخل و بیرون شهرداری خواهش کردم رزومه خود را ارائه کنند ضمن اینکه در درون شورا هیچ یک از اعضا فشاری را در ارتباط با انتصابات افراد به بنده وارد نکردند و اگر پیشنهادی نیز بود به ما ارائه کردند و ما هیچ دعوا و اختلافی را در شورا و شهرداری نداشتیم.

وی با بیان اینکه جایگاه شورا مشخص و شهردار تهران نیز منتخب شورا است گفت: همچنین در کنار این کارگروه هیئت ۹ نفره انتصابات شکل گرفته بود که افراد را مورد ارزیابی قرار می‌دادند و می‌توان گفت صددرصد از ملاک‌های مدنظر در کانون و هیئت ۹ نفره انجام شده است و ان‌شاءالله ما به زودی راه‌اندازی اداره انتصابات که از ضروریات شهرداری است را در قالب یک لایحه به شورا پیشنها خواهیم داد.

وی گفت: بحث انتصابات در مجموعه شهرداری را می‌توان یک الگو معرفی کرد که در هیچ یک از انتصابات در کشور این روش انجام نشده است و همچنین به تعویق افتادن صدور احکام شهرداران و معاونین و… به دلیل استعلامات انجام شده بود و به بحث تایید استعلام تایید آن انجام شود.

زاکانی به سومین اقدام شهرداری تهران در یک ماه و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: در آن روزها ما ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر از شهروندن خود را به دلیل کرونا از دست می‌دادیم و خانواده‌ها داغدار می‌شدند و اقدام شهرداری نیز در این مرحله ناظر به واکسیناسیون شهروندان تهرانی شد که در این بخش نیز سازمان مدیریت پیشگیری از بحران نیز در پیک کرونا واکسیناسیون گروه‌های مختلف را آغاز کرد. به طوری که سهم ۵۰ درصدی را در این بخش شهرداری برعهده گرفت.

شهردار تهران ادامه داد: بحث بعدی ما تنظیم یک برنامه تحولی در یک بازه زمانی شش ماهه بود و در واقع برنامه‌ریزی شده است که در شش ماهه آینده یک کار ویژه‌ای نسبت به نیمه اول سال ۱۴۰۰ انجام شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه میان مدت و بلندمدتی از سوی معاونین برای شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ دریافت شده تا بتوانیم در یک بازه زمانی شش ماهه براساس احکام بودجه سالانه تفاوت جدی را در شهر ایجاد کنیم و قطعا شهر تهران در شش ماهه آینده متفاوت‌تر از نیمه اول سال ۱۴۰۰ خواهد شد.

زاکانی ادامه داد: کار ویژه‌ای که مدنظر مدیریت شهری قرار گرفته است در دو هفته قبل آغاز کردیم مسئله فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است و ان‌شاءالله چهره شهر بعد از سالیان سال یک چهره دیگری را خواهد داشت و ان‌شاءالله در بحث ساماندهی معتادان متجاهر و کودکان کار اقدامات موثری را انجام خواهیم داد اگرچه این وظیفه شهرداری نیست اما در آینده نزدیک می‌خواهیم آنگونه خدمت کنیم که این افراد را بسازیم و به جامعه برگردانیم اگرچه این کار زمان خواهد برد.

شهردار تهران در ادامه به مسئله نگهداشت شهر تهران اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم این مسئله است که مسئله نگهداشت شهر تهیه و به معاونان ابلاغ شده است ان‌شاءالله یک نهضت خدمت رسانی و کار جدی در حوزه نگهداشت خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به انتشار برخی از اخبار کذب و دروغ خاطرنشان کرد: این اخبار با اهداف و شائبه‌های سیاسی منتشر می‌شود اما هدف ما کار کردن در شهرداری و خدمت به مردم است و از این افراد نیز می‌خواهیم در رویه خود تجدیدنظر کنند چرا که جامعه نیاز به کار دارد و باید در فضایی آرام تلاش و خدمت کنیم و از رسانه‌ها درخواست می‌کنم اخبار کذب و نادرست منتشر نکنند چرا که این مسئله به نفع هیچ کسی نیست.

وی با اشاره به انتصاب مشاوران خود در مجموعه شهرداری گفت: ما ۹ مشاور داریم و برای هر چیزی نقشه راهی ترسیم کرده‌ایم که البته در گذشته ۱۵ مشاور انتخاب شده بود که سازمان بازرسی تذکر داده بود. هدف ما این است که مشاورین فراتر از معاونت‌ها نقش داشته باشند و تا امروز نیز ۳ مشاور منصوب شده است که از آن جمله می‌توان به مشاوری که مسئولیت حوزه ریاست را نیز برعهده دارد اشاره کرد علاوه بر اینکه دو مشاور نیز در حوزه زیست‌پذیری شهر و رفع آلودگی هوا و همچنین مشاور شهرسازی انتصاب شده است.

شهردار تهران در پایان با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری تلاش خواهد کرد در یک مسیر واحد حرکت کند گفت: امیدواریم در این مسیر به مردم خدمت کنیم و شرایط خوبی را رقم بزنیم.

منبع خبر «» است و خبرگزاری خلیج در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 18267 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989909494120  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری خلیج مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری خلیج در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما