شنبه, ۹ بهمن ۱۴۰۰ / قبل از ظهر / | 2022-01-29
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 18311 |
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱ |
ارسال به دوستان
پ

کد خبر : ۴۲۴۷۳۰ تاریخ ثبت : ۱۴۰۰/۷/۲۷ ۱۷:۳۴ نظرات تایید شده : ۰ اگر تزریق واکسن کرونا آنگونه که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده، اجباری نیست، پس چطور سازمان استخدامی، خواستار ممانعت از حضور کارمندانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، شده است؟! خلیج فارس:در حالیکه سازمان […]

کد خبر : ۴۲۴۷۳۰ تاریخ ثبت : ۱۴۰۰/۷/۲۷ ۱۷:۳۴ نظرات تایید شده : ۰

اگر تزریق واکسن کرونا آنگونه که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده، اجباری نیست، پس چطور سازمان استخدامی، خواستار ممانعت از حضور کارمندانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، شده است؟!

خلیج فارس:در حالیکه سازمان استخدامی کشور طی بخشنامه‌ای، ورود کارمندانی که واکسن کرونا نزده اند به ادارات را ممنوع اعلام کرده، اما معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده که تزریق واکسن کرونا اجباری نیست.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم، سازمان اداری و استخدامی کشور روز دوشنبه با صدور بخشنامه‌ای ضمن اعلام لغو کامل دورکاری کارمندان، در بند چهارم بخشنامه خود تاکید کرده است «از روز شنبه اول آبان ماه از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده باشند، ممانعت به عمل خواهد آمد و کارمندانی که بدون دریافت واکسن کرونا در محل کار خود حاضر شوند مطابق جزء الف بند یک مصوبه ستاد ملی کرونا تاریخ ۲۵ مرداد ۹۹ برخورد خواهد شد.»

اما با وجود صدور این بخشنامه از سوی سازمان اداری و استخدامی، امروز محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفتگویی اعلام کرده است «کارکنان موظف هستند کارت واکسن داشته باشند اگرچه واکسن زدن اجباری نیست و در صورتیکه فردی از کارکنان دولتی، نهاد‌های مردمی و شرکت‌های خصوصی کارت واکسن نداشته باشد باید هر ۷۲ ساعت یک بار تست پی‌سی‌آر بدهد؛ الزامات و اجبار قوانین مربوط به کارکنان، تحت اختیار مسئولان هر بخش و متفاوت از دیگر نهاد‌ها است.»

سؤال و ابهامی که در حال حاضر بر اساس این بخشنامه و اظهارنظر مقام وزارت بهداشت ایجاد شده این است که آیا تزریق واکسن کرونا، اجباری شده که حالا سازمان استخدامی شرط حضور کارمندان در ادارات را تزریق حداقل یک دوز واکسن کرونا قرار داده است؟! و اگر تزریق واکسن کرونا آنگونه که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرده، اجباری نیست، پس چطور سازمان استخدامی، خواستار ممانعت از حضور کارمندانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، شده است؟!

سؤال دیگری که در این خصوص وجود دارد این است که آیا فقط افرادی که واکسن نزده اند در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند که باید هر ۷۲ ساعت یک بار تست پی‌سی‌ار بدهند و آیا افراد واکسن زده، به کرونا مبتلا نمی‌شوند که نیاز به انجام تست پی سی آر ندارند! در حالیکه تا به امروز تمام مسئولان وزارت بهداشت تاکید داشته‌اند که حتی تزریق هر دو دوز واکسن کرونا هم نمی‌تواند مانع ابتلای افراد به کرونا شود!

منبع خبر «» است و خبرگزاری خلیج در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 18311 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  0989909494120  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری خلیج مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری خلیج در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما